2019 Kış Ayının Makyaj Trendleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda da yenilikçi makyaj trendleri karşımıza çıkıyor. Doğallık her zaman ön planda olsa da gözlerde daha dikkat çekici renkler moda! İşte bu yeni sezonun oluşturduğu görünüm 2019 kış makyajı için bir özet niteliğinde.

 

1. Işıltılı Tonlar

Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yıl da ışıltılı tonlar daha çok dikkat çekiyor. Öncelikle cildinize iyi bakmanız için bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Işıl ışıl bir görüntüye sahip olmanızın yanı sıra, kullandığınız fondöten ve bazlar ile daha güzel görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

2. Aydınlatıcılar

Bu yıl Strobing etkisi yanaklardan gözlere geçiş yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda yanaklarımıza uyguladığımız aydınlatıcıları bu sefer gözlere uygulayacağız. Göz çevresine uygulayacağınız parlak renkteki farlar, bu görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

3. Göz Kalemlerine Son

Bir dönem damgasını vuran Eyeliner ve simsiyah belirgin gözler bu yıl aramıza veda ediyor. Onların yerine ise farlar kullanacağız.

 

4. Far Tonları

Geçtiğimiz sezonda koyu far tonlarını kullanıyorduk fakat bu yeni sezonda artık pembe farlar ve toprak renkleri ile hem doğal hemde bir görüntüye sahip olacaksınız.

5. Pembe Allıklar

Bu kış ayında bronzlukdan uzak durun. Çünkü yanaklarda doğallık ön planda olacak. Şeftali ve pembe tonlarında tercih edeceğiniz allıklar ile kusursuz doğallığı yakalayabilirsiniz. Yapmanız gereken
sade ve şık bir görüntü ve aynı zamanda sağlıklı bir cildin göstergesi olacak.

6. Parlak dudaklar.

Dudaklarda bu yıl kahve tonları ve şeftali tonları daha çok yer bulacak! sade ve doğal makyajınızı, bu tonlar ile bitirin. Dudaklarınızda Strobing etkisini sürdürmek ister iseniz tercihinizi parlak tonlardan yana kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın çatlamaması için de parlatıcı rujlar seçin.

 

2019 Yılının Kış Ayına Özel Makyaj Trendleri Hakkında Görüşlerinizi Belirtmeyi Unutmayınız. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *